Atrakcje

Komfort i wygoda w standardzie apartamentu

Dębina to mała malownicza wioska w pobliżu Rowów, Poddąbia i Ustki oraz jeziora Gardno. Okolicę Dębiny porastają rozległe lasy dębowo – bukowe.
Plaża położona jest u stóp pięknego urwistego klifu. W sezonie wydzielone jest strzeżone kąpielisko. Dębina to znakomite miejsce dla osób lubiących bezpośredni kontakt z naturą, grzybiarzy, rodzin z dziećmi, a również osób lubiących rowerowe wycieczki. Apartamenty Nadmorski Klif mieszczące się w Dębinie to idealne miejsce rodzin z dziećmi oraz dla osób ceniących sobie wypoczynek nad Bałtykiem w niezatłoczonej okolicy wolnej od całodobowych rozrywek.

Atrakcje turystyczne w okolicy Dębiny

Plaża w Dębinie

Plaża w Dębinie położona jest u stóp urwistego klifu. W sezonie, na plaży wydzielone jest strzeżone kąpielisko o długości ok 100 metrów. Na plażę prowadzi jedno zejście schodami. Sama plaża w kierunku Ustki pokryta niedużymi kamieniami, a w kierunku Rowów jest piaszczysta. Plaża nie jest bardzo szeroka, ale każdy znajdzie na niej wystarczająco miejsca dla siebie.

Kościół neoromański w Rowach

Pierwszą świątynię wybudowano na niewielkim wzgórzu. Była ona oddalona od obecnie istniejącej kilkaset metrów.  Przy kościele znajdował się cmentarz, na którym oprócz miejscowych chowano też i obcokrajowców, głównie Hiszpanów, Szwedów, Holendrów, Norwegów, Francuzów, a nawet Maurów. Byli to przeważnie rozbitkowie, których statki roztrzaskały się o klifowy brzeg w sąsiedniej Dębinie. Kościół został rozebrany w 1850 r. natomiast cmentarz istniał jeszcze do lat 50 – tych XX w. Obecnie teren starej świątyni i cmentarza porasta las. Obecny kościół zbudowano w stylu neoromańskim w latach 1844 – 1849. Materiałem użytym do jego budowy były ciosane głazy pochodzące z Kamiennej Wyspy na jeziorze Gardno.

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach

Muzeum Wsi Słowińskiej usytuowane jest nad brzegiem Jeziora Łebsko. Osoby zainteresowane historią i tradycją regionu powinny koniecznie odwiedzić to miejsce! Na obszarze 10 hektarów zgromadzono kilkanaście kaszubskich chałup, zabudowań gospodarczych, przedmiotów codziennego użytku oraz wiele innych eksponatów. Wśród nich znajdują się oryginalne klumpy, czyli buty dla koni, ułatwiające zwierzętom przeprawianie się przez mokradła.

https://www.nocowanie.pl/muzeum_wsi_slowinskiej,121048.html

Latarnia morska w Ustce

Latarnia morska Ustka to niezwykle interesujący architektonicznie obiekt, składający się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników. Uroku dodaje niezliczona ilość gzymsików, daszków oraz kilkanaście okien różnego rozmiaru. Na szczyt wieży prowadzą betonowe i metalowe schodki, z galerii przez szyby można obserwować układ soczewek. 1993 roku latarnia została dopisana do rejestru zabytków. Zlokalizowana jest po wschodniej stronie falochronu, u ujścia rzeki Słupi. Warto zapytać przewodnika o ducha, który ponoć żyje w latarni.